Skocz do zawartości

Regulamin

Główne zasady na których opiera się nasza społeczność

 • Jesteśmy tutaj by się uczyć i nauczać innych
 • Chętniej przyjmujemy wiedzę i dzielimy się naszym doświadczeniem
 • Szanujemy siebie nawzajem i mamy świadomość, że każdy kiedyś musiał się danego zagadnienia nauczyć


Korzystanie z forum

 1. Wchodząc i pisząc na naszym forum akceptujesz zasady tutaj zapisane.
 2. Nieprzestrzeganie zasad może grozić zakazem pisania lub banem.
 3. Nie publikuj nielegalnego oprogramowania, wirusów i reflinków.
 4. Wskazane jest posiadanie tylko jednego konta.
 5. Jeżeli zauważysz, że ktoś narusza regulamin forum, użyj funkcji reportowania.
 6. Jeśli zauważysz temat, znajdujący się w złym dziale, użyj przycisku reportowania i zgłoś to moderatorowi.
 7. Jeśli masz wątpliwości co do decyzji moderatora, myślisz, że jakiś temat powinien być otwarty lub coś innego nie gra na naszym forum, koniecznie napisz prywatną wiadomość do kogoś z naszej ekipy.


Pisanie postów

 1. Skorzystaj z wyszukiwarki zanim napiszesz temat. Rozwiązanie Twojego problemu mogło się już gdzieś pojawić.
 2. Nazywaj tematy zgodnie z ich treścią. Po odczytaniu nazwy tematu każdy użytkownik powinien orientować się co jest w nim zawarte.
 3. Zawsze bądź miły i darz respektem innych użytkowników. Bycie toksycznym w stosunku do innych jest wysoce niewskazane.
 4. Przestrzegaj netykiety. W szczególności staraj się pisać poprawną polszczyzną.
 5. Zachowuj czytelność swoich postów, umieszczając większe ilości tekstu/kodu w tagach [.quote]/[.code] oraz [.spoiler], używając zwykłej czcionki i zmniejszając obrazki tak, by mieściły się na połowie ekranu
 6. Jeśli została Ci udzielona pomoc, pamiętaj o nagrodzeniu plusikiem. Wdzięczność jest zawsze mile widziana.
 7. Jeżeli udało Ci się rozwiązać problem na własną rękę, podziel się swoim pomysłem z innymi - na pewno komuś się przyda.
 8. Nie martw się jeśli nikt nie odpisze w Twoim temacie. Jeśli naprawdę potrzebujesz pomocy a nikt nie raczy pomóc, możesz podbić swój temat raz na 24 godziny.
 9. Nie reklamuj. Wyjątkiem od tego są działy przeznaczone dla firm hostingowych, działu "Publikacje serwerów" oraz swój profil użytkownika.
 10. Na forum obowiązuje całkowity zakaz zamieszczania ironicznych lub sarkastycznych treści w działach pomocy. Nikt nie lubi być wyśmiewany z powodu braku jego wiedzy, jeśli chcesz komuś pomóc postaraj się zrobić to bez pasywno-agresywnych podtekstów.


Programowanie zgodnie z prawem

 1. SourceMod jest oparty na licencji GNU General Public License (GNU GPL). Oznacza to między innymi to, że każda publikacja lub udostępnienie pluginu w tym języku musi zawierać kod źródłowy. Co więcej, każda modyfikacja dowolnego kawałka kodu opartego na tej licencji również jest nią objęta. Łamanie tej licencji będzie skutkowało banem oraz usunięciem udostępnionych plików łamiących GNU GPL.
 2. Gra Counter-Strike: Global Offensive jest objęta licencją Digital Millennium Copyright Act (DMCA). Oznacza to między innymi to, że niektóre twory znajdujące się w tej grze (skórki broni, skórki rękawiczek, rangi, żetony, etc.) podlegają ochronie praw autorskich. Łamanie tej licencji będzie skutkowało banem oraz usunięciem udostępnionych plików umożliwiających takie poczynania. Zalecamy również zajrzeć do wytycznych Valve by dowiedzieć się szczegółów.
 3. Dane oprogramowanie, takie jak na przykład Photoshop, gra Counter-Strike 1.6 czy Windows są oprogramowaniami płatnymi. Promowanie używania nielegalnego oprogramowania (takiego jak na przykład serwery non-steam, kopie gier non-steam, etc.) jest zabronione. W tym samym stopniu wzbrania się obchodzenia zabezpieczeń oprogramowań czy unikania kar nakładanych przez właścicieli oprogramowań (na przykład bany na tokeny Steam etc.). Łamanie tej zasady będzie skutkowało banem oraz usunięciem zawartości użytkownika (postów, obrazków, etc.) która łamie tę zasadę. Zalecamy również zajrzeć do wytycznych Valve na temat banów tokenów by dowiedzieć się szczegółów.


Orzeczenie
Chcemy być sprawiedliwi w stosunku do Valve oraz licencji GNU GPL, dlatego stosujemy się do wyżej wymienionych zasad "Programowanie zgodnie z prawem". Uważamy, że idea wolnego, otwartego oprogramowania oraz szanowanie praw autorskich firm produkujących gry są najważniejszymi wartościami każdej społeczności związanej z programowaniem i gamingiem. Pomimo tego, przyzwalamy na publiczne rozmowy na wyżej wymienione tematy w ramach naszego forum. Oczywiście, nie będziemy tolerować pytań gdzie można zdobyć oprogramowanie łamiące te wytyczne lub prośby o pomoc w ich złamaniu, jednakże dyskusje na te tematy (na przykład czy objęcie skórek w grze CS:GO prawami autorskimi przez Valve było dobrym posunięciem lub dlaczego dużo ludzi łamie licencję GNU GPL i DMCA) są w pełni dozwolone.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...